הבזקים

טינה יצרה מודל חדש, שנקרא מנוע החדשנות הוא משנה חשיבה ופורץ דרך. בספר רעיונות ודוגמאות מעולים מתחומי עבודתה של טינה הממחישים איך ניתן להגביר את היכולות ליצירתיות בכל תחומי החיים. לא לחינם נקרא הספר גם 'קורס מזורז ביצירתיות'.

הוצאה: כנרת זמורה ביתן / מאנגלית: נעמי כרמל / עיצוב העטיפה: אמרי זרטל / 213 עמודים כולל מקורות 2013

אתה גאון - סקירת ספר

אתה גאון סקירת ספר

אתה גאון - סקירת ספר

גורם מפרסם: אתר סקירות הספרים של נורית
מחבר: סיגי קדוש
מקור: הספר של טינה סיליג
תאריך: 19.06.2013

טינה סיליג מחברת הספר 'אתה גאוןהינה דוקטור למדעי המוח המלמדת יזמות וחדשנות באוניברסיטת סטנפורד. בנוסף היא מנחה סדנאות למנהלים וכבר כתבה כמה ספרי מדע פופולאריים למבוגרים ולילדים. ניסיונה העשיר בתחום הביא אותה לכתוב ספר המראה כיצד יצירתיות פורצת דרך וחדשנות מצויים בחיקו של כל אדם. טינה יצרה מודל חדש, שנקרא מנוע החדשנות הוא משנה חשיבה ופורץ דרך. בספר רעיונות ודוגמאות מעולים מתחומי עבודתה של טינה הממחישים איך ניתן להגביר את היכולות ליצירתיות בכל תחומי החיים. לא לחינם נקרא הספר גם 'קורס מזורז ביצירתיות'.

בתחילת הספר מסופר על בחינה מיוחדת ומאתגרת אשר נהוגה באוניברסיטת אוקספורד,  הבחינה  היא על מילה אחת ובה צריך לכתוב חיבור. ההתלמידים הניגשים אליה מקבלים בתחילתה פתק מגולגל עליו רשומה מילה אחת. הם צריכים לרשום במשך שלוש שעות חיבור בהשראת אותה מילה שיכולה להיות פרובוקטיבי, נסים, מים או תמימות. בבחינה הזאת אין נכון או לא נכון. כאן נבחנים תובנותיו של הנבחן, היצירתיות שלו והקישורים היצירתיים שהוא מסוגל לעשות בקשר לאותה מילה שקיבל.

בקורס ליצירתיות וחדשנות אותו מלמדת המחברת במכון 'האסו פלאטנר לעיצוב'. מלמדים ליצור חדשנות אפילו בקשר לתגית השם אותה נהוג להדביק על חולצתו של התלמיד. כאשר היא שואלת את תלמידיה הרבים מדוע אנחנו משתמשים בתגיות שם? הם עונים לה שמעולם לא חשבו על כך. הקבוצה עיצבה ביצירתיות חולצות ובהם מידע רב על אותו אדם שלובש אותה. איזה ספורט הוא חובב, היכן הוא גר, ואיזה מוזיקה אהובה עליו. יצירתיות כבר אמרנו. דרך מיוחדת להציג חדשנות בנוגע לתגית שם של אדם.

לדברי טינה סיליג יצירתיות היא משאב  מתחדש ואינסופי ואפשר לחצוב ממנו עוד ועוד ותמיד יישאר עוד.  מאחורי כל דבר שהשתמשנו בו בעבר ובהווה מסתתר אדם שהמציא והגה אותו במוחו. כפתורים, משחקי קלפים, טלפונים סלולריים, תשדירי פרסומת, גומיות, מהדקים, עפרונות ועוד ועוד. כל מוצר הציף בעיה קודמת והכין את הקרקע לשיפור. כל חברה מתמודדת עם בעיה/הזדמנות והיא מתבססת על  היצירתיות של המייסדים שלה. היום ניתן לראות זאת בהרחבה עם כל עולם הטכנולוגיה שתופס תאוצה בכל יום. אפליקציות חדשניות הפותחות בפני הגולש עולם חדש של תוכן משחקים מידע ידע וחוויה.

המודל אותו פיתחה טינה נקרא מנוע החדשנות והוא מכיל שלושה זרועות מרכזיות פנימיות והן: ידע, דמיון, וגישה.  הידע מספק את הדלק לדמיון. הדמיון הוא הזרז להפיכת הידע לרעיונות יצירתיים.  למודל יש גם שלושה זרועות חיצוניות שנקראות, משאבים, הביטט (בית גידול) ותרבות.  משאבים הם כל הנכסים של הקהילה. הביטט הוא הסביבה המקומית, כולל הבית, בית הספר או המשרד. תרבות היא כלל האמונות, ההתנהגויות והערכים המשותפים בקהילה.

הכתבה במקור

 ביקורת של סיגי קדוש על אתה גאון

 

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי

אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק