הבזקים
מחקר בריטי חדש חושף כי טעם מוזיקלי יכול לנבא את הסיכויים למשיכה מינית בין שני אנשים.
מוסיקה ומשיכה

הקשר שבין מוזיקה למשיכה

גורם מפרסם: לי צה"ל און-ליין 31/01/201
תאריך: 02.02.2011

 גלי צה"ל און-ליין 31/01/2011

האם אתם ובני זוגכם מאזינים לאותה המוזיקה? מחקר חדש טוען שלהעדפת סגנון מוזיקלי מסוים השפעה רבה על הצורה בה בני המין השני תופסים אתכם. גברים הנהנים מרוק כבד נתפסים כמושכים, אך אצל נשים מדובר דווקא במוזיקה קלאסית. עוד במחקר: חובבי רוק מרדניים, מאזינים לפופ שוביניסטים מעט. בטהובן מתהפך בקברו

 אהבה מאקורד ראשון: מחקר בריטי חדש חושף כי טעם מוזיקלי יכול לנבא את הסיכויים למשיכה מינית בין שני אנשים. בנוסף, מוכיח המחקר, לאהבת ז'אנר מוזיקלי מסויים תפקיד חשוב בהשפעה על מערכות יחסים. "מוזיקה משמשת כמדד על-פיו אנשים שופטים אחרים מצד אחד, ומביעים את עצמם מהצד השני", הדגישו החוקרים.

 לצורך המחקר, שפורסם בכתב העת "הפסיכולוגיה של המוזיקה", בחן הצוות את הקשר בין מערכות יחסים של גברים ונשים לבין הלהקות והזמרים שהם נוהגים לשמוע, תוך התחשבות בגישותיהם לחיים. כך הוכיחו החוקרים כי מוזיקה יכולה לגרום לאנשים "להדלק" זה על זה, אך הדיסקים המונחים על המדף עלולים גם לפרק מערכות יחסים. טעם מוזיקלי משותף, מסתבר, מסייע מאוד במערכת יחסים.

 על-פי המחקר, במהלך גיל הההתבגרות המוזיקה הופכת לכלי המסייע בגיבוש זהות, ועוזרת לנער או הנערה להגדיר את הקבוצה אליהם הם משתייכים, אך על אף שהערצת להקה מסויימת עוזרת לנערים להשתלב בחברה, היא גם אמצעי חשוב בעיצוב זהות ייחודית.

 החוקרים סבורים כי מוזיקת רוק מזוהה עם בעלי מודעות חברתית ומרדנות, בעוד שפופ מתקשר לערכים מגדריים שוביניסטים ולקונפורמיזם. אנשים המאזינים למוזיקת בלוז, ג'אז, מוזיקה קלאסית או פולק נחשבים לליברלים יותר ופתוחים לרעיונות חדשים ושינויים.

 מטאליקה חושניים, מוצארט פחות

בפרק הרומנטי של המחקר נכתב כי התמסרות נשית למוזיקת קאנטרי מפחיתה את האטרקטיביות שלה בקרב זכרים, וכן להפך - גם גברים המתעניינים במוזיקה אמריקאית נחשבים למושכים הרבה פחות בעיניי נשים - עובדה שעלולה לצער את טיילר סוויפט וקני רוג'רס.

 לאהבת למוזיקה קלאסית או רוק כבד, לעומת זאת, השפעה שונה בקרב גברים או נשים. "האזנה לקאנטרי נמצאה כמפחיתת משיכה אצל שני המינים", הסבירו החוקרים, "אך בז'אנרים שונים גילינו תופעה אחרת, משיכה למוזיקת מטאל, למשל, הופכת גברים למושכים יותר, אך לנשים היא מזיקה. הערצת מוזיקה קלאסית, לעומת זאת, מפיקה תוצאה הפוכה".

 החוקרים הדגישו את השוני הרב הקיים בין נשים לבין גברים - שלהם, ככל הנראה, המוזיקה חשובה כמדד הרבה יותר. על-פי הנתונים שנאספו, גברים נמשכו באופן חזק מאוד לנשים שחלקו טעם המוזיקלי כשלהם, אך הנשים, לעומת זאת, הושפעו באופן זניח בלבד מהטעם המוזיקלי של בני זוגם.

 לדיווח

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי
הנצפים ביותר
אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק